اولفکترین

کیت درمان اختلالات بویایی

درمان اختلالات بویایی، وابستگی زیادی به علّت زمینه‌ای ایجاد اختلال دارد. اختلالات مرتبط با انسداد مسیر بویایی معمولاً با درمان‌های متداول برطرف می‌شوند، در حالی که درمان اختلالات حسّی در بسیاری از موارد بی‌نتیجه می‌ماند. در شماری از آسیب‌های سیستم بویایی، نورون‌های گیرنده‌ی بویایی با گذشت زمان ترمیم و بازسازی می‌شوند، اما به دلیل نداشتن نظم و جهت‌گیری صحیح، توانایی بویایی فرد بهبود نمی‌یابد.

Olfactory Training یک روش جدید برای توانبخشی حس بویایی است که در آن نورون‌های بازسازی شده با قرارگیری در معرض بوهای خاص جهت‌گیری می‌نمایند. در این روش، چهار محلول مختلف با رژیم درمانی مشخص برای بیمار تجویز می‌شود.

این روش می­‌تواند در بهبود عملکرد بویایی موثر واقع شود. زمانی که نورون­‌های گیرنده­‌ی بویایی ترمیم و بازسازی می­‌شوند، هدایت­‌کننده­‌های بویایی می­‌توانند این پروسه­‌ی بازسازی را متعادل کنند. در واقع قرارگیری در معرض برخی بوها می­‌تواند نورون­‌های جدید را جهت­‌دهی کند.

شرکت مهندسی پزشکی صبا تجهیز سبلان، به­‌عنوان تنها گروه تخصصی بویایی ایران، کیت­‌های اولفکترین را برای درمان اختلالات بویایی به روش Olfactory Training تولید کرده‌­است و در حال استانداردسازی این روش می­‌باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و قیمت محصول با بخش فروش تماس حاصل فرمایید.