درمان طبیعی نوروپاتی محیطی

۱. منیزیم:

افزایش مصرف منیزیم  برای این بیماران بسیار مفید است اسید چرب و پروتئین موجود در آن باعث می شود که  سلول های جدید تولید شود. علاوه بر این، مصرف منیزیم  برای کارکرد عصب خوب است و این ماده مغذی انرژی را به همه قسمت های بدن می رساندیک مطالعه منتشر شده توسط  دانشگاه فلوریدا نشان داد که اکثر مردم به اندازه کافی منیزیم مصرف نمی کنند، بخاطر همین منجر به کمبود منیزیم می شوند. کمبود منیزیم در رژیم غذایی نوروپاتی محیطی دیابتی را بدتر می کندمصرف ۴۰۰ میلی گرم منیزیم دو بار در روز توصیه می شود. شما می توانید مکمل منیزیم  استفاده کنید البته پس از مشورت با پزشکافزایش مصرف منیزیم  با خوردن غذاهای غنی از منیزیم ، از جمله غلات کامل، آجیل، سبزیجات سبز تیره، حبوبات، غذاهای دریایی نیز ممکن است.
۲. ماساژ کایروپراکتیک:

امروزه بسیاری از مردم  ماساژ  کایروپراکتیک  را به عنوان راه  درمان نوروپاتی محیطی استفاده کنند.باید به طور منظم  ماساژکایروپراکتیک تا زمان بهبودی انجام دهید این کار به شل شدن عضلات تنگ  کمک میکند.گردش خون  بهبود می یابد.در طول ماساژ کایروپراکتیک، شما باید تمام بدن خود را شل کنید.با این حال، ماساژ دهنده باید شخص ماهری باشد و در این کار تجربه خوبی داشته باشد.

۳. تن فلفل قرمزد

این فلفل  بعنوان دارو برای درمان بیماری های مختلف استفاده می شودتعجب آور نیست که فلفل به عنوان درمان خانگی طبیعی برای  نوروپاتی محیطی در نظر گرفته شده است.. کپسایسین، موجود در آن برای رفع مشکلات مربوط به گردش خون  استفاده می شود. علاوه بر این، اشتها را افزایش می دهد. بسیاری از تحقیقات انجام شده توسط مرکز پزشکی دانشگاه مریلند نشان داد که بیماران مبتلا به مشکلات  عصبی، درد مفاصل، و نوروپاتی محیطی پس از خوردن آن بهبود می یابندمی توانید کرم، ژل و یا روغن های که حاوی فلفل  هستند در مناطق آسیب دیده بزنید درد را کاهش میدهد. یا  می توانیدآب با لیمو و فلفل بخورید دارای همان خاصیت است. این نوشیدنی همچنین  برای درمان گلودرد هم بکار می رود.

۵.ورزش:

اگر می خواهید با شیوه های طبیعی نوروپاتی محیطی را درمان کنید،باید  ورزش را در برنامه های روزانه خود بگنجانید.ورزش منظم  به کاهش خطر ابتلا به بیماری های مختلف از جمله نوروپاتی محیطی کمک میکند.شما می توانید  برای انجام ورزش های مناسب با پزشک خود مشورت کنید لازم نیست ورزش های شدید انجام دهید .پیاده روی سه بار در هفته به بهبود عضلات و حفظ  کنترل سطح قند خون کمک میکند.تای چی و یوگا نیز توصیه می شود.

۶.وعده غذایی سالم

وعده غذایی سالم  و دریافت مقداری مواد مغذی و ویتامین ها و همچنین  مواد معدنی به تقویت سیستم ایمنی بدن  کمک میکند.مقدار زیادی از میوه ها، سبزیجات، گوشت کم چرب و فراورده های لبنی باید در رژیم غذایی خود داشته باشید.

این ۶راهنمایی و داروهای خانگی در مورد نحوه درمان درد نوروپاتی محیطی است. این ها فقط در حد راهنمایی است اگر بدتر شدید به پزشک مراجعه کنید.

منبع:http://www.hidoctor.ir/