دستگاه درمان نوروپاتی (Ultima Neuro)

اعصاب محیطی یک شبکه پیچیده ایجاد می­کند که مغز و نخاع را به عضلات، پوست و اندام­های داخلی متصل می­کند. اعصاب محیطی از نخاع بیرون می­ آیند و در کنار خطوط در بدن به نام درماتوم قرار می­گیرند. معمولا آسیب به یک عصب یک یا چند درماتوم را تحت تاثیر قرار می­دهد که می­تواند به ناحیه­ های توده بدن منتهی شود. آسیب به این اعصاب باعث اختلال در برقراری ارتباط بین مغز و سایر قسمت های بدن می­شود و می­تواند باعث کاهش حرکت عضلانی، جلوگیری از احساسات طبیعی در دست­ها و پاها شده و باعث درد شود. چندین نوع نوروپاتی محیطی با بسیاری از علل مختلف وجود دارد که آنها از سندرم تونل کارپ تا دیابت متغیرند.

علائم:

علائم وابسته به اعصاب آسیب دیده هستند و ممکن است در طی روز، هفته یا سال دیده شوند. ضعف عضلانی شایع­ترین علامت آسیب عصب حرکتی است. علائم دیگر ممکن است شامل گرفتگی ­های دردناک و فشاری (تکان دادن عضله کنترل نشده و قابل دیدن در زیر پوست)، از دست دادن عضلات، تخریب استخوانی و تغییرات در پوست، مو و ناخن ها باشد.

کنترل درد نوروپاتیک مشکل است و می­تواند به طور جدی بر سلامت روحی و کیفیت کلی زندگی تاثیر بگذارد. درد نوروپاتیک اغلب در شب بدتر می شود، به طور جدی باعث اختلال در خواب و افزایش آسیب عصب حسی می شود.

به طور کلی، عادات سلامت مانند حفظ وزن مطلوب، جلوگیری از قرار گرفتن در معرض سموم، پیروی از یک برنامه توصیه شده، خوردن یک رژیم متعادل، اصلاح کمبودهای ویتامینی و محدود کردن یا اجتناب از مصرف الکل می­توانند اثرات فیزیکی و روحی نوروپاتی محیطی را در جهت درمان آن کاهش دهند. داروها فرم رایج درمان هستند که با این حال بدون عوارض جانبی نیستند.

سیستم Ultima Neuro Hand System به عنوان یکی از ابزارهای جدید استفاده از تجهیزات پزشکی برای درمان غیر تهاجمی و غیر دارویی در دست و پا است که باعث کاهش درد و ناراحتی علائم مربوط به بیماری نوروپاتی می­شود. Ultima Neuro بسیار راحت و ساده طراحی و ساخته شده است. Ultima Neuro برای اعمال سیگنال­های الکتروتراپی جهت درمان بیماری نوروپاتی با استفاده از مواد از جنس نقره با کیفیت بالا عمل می­کند. Ultima Neuro همچنین دارای یک تنظیم(Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation) TENS برای عملکردهای اضافی در درمان انواع مختلفی از بیماری های دیگر درد در مناطق مختلف بدن غیر از دست و پا است. حالت Neuro A و B حالت اصلی درمان نوروپاتی است و به طور خاص برای هدف قرار دادن این نوع درد عصب طراحی شده است.

Ultima Neuro برای درمان نوروپاتی محیطی دست ها و یا پا از طریق تحریک الکتریکی به واسطه ابزار پوشیدنی عمل می­کند. Ultima Neuro مبتنی بر تنظیمات TENS و Micro-current است، با این حال، Ultima Neuro فراتر از TENS با محدود کردن پارامترهای خروجی برای رفع نوروپاتی محیطی در دست و پا عمل می­کند. بر خلاف یک محرک اصلی TENS، سیگنالUltima Neuro بسیار پیشرفته تر و دقیق تر با یک حلقه فیدبک خودکار است که اجازه می­دهد عصب، ولتاژ را بر اساس توده بافت­های مختلف تنظیم کند. بنابراین، استیمولاتور درمان فرد چاق و لاغر را متفاوت انجام می­دهد.

این قابلیت تنظیم اتوماتیک به درمان سریع بسته به نیاز افراد کمک می­کند (یعنی وابسته به امپدانس جرم بافت). همچنین، در Neuro یک شکل موج monophasic است که به طور معمول با فشار دادن و حرکت مایعات همراه است - که به طور خاص شکل موج موثر در درمان درد نوروپاتی است. Ultima Neuro به طور خاص برای درمان درد ناشی از نوروپاتی دست و پا طراحی شده است و هدفش کمک به کاهش علائم دردناک ابتلا به نوروپاتی است.

Ultima Neuro یک وسیله الکتروتراپی پیشرفته است که در کنار کارهای مؤثر و کارآمد جوراب و دستکش ­های هدایت کننده فیبر نقره کار می­کند. کاف الکتروتراپی به عنوان پد پراکنده کننده جریان استفاده می­شود. همراه با یک باتری لیتیومی، Neuro مجهز به یک باتری با عمر طولانی است که فوق العاده باریک است.

امکانات دستگاه:

  • کاف و الکترود جوراب هادی
  • Ultima Neuro از مواد هدایت کننده با کیفیت بالا از جنس نقره استفاده می­کند تا سیگنال­های الکتروتراپی مورد نظر عصبی را برای درمان بیماری نوروپاتی فراهم کند.
  • Ultima Neuro به طور خاص برای درمان درد مرتبط با نوروپاتی دست و پا طراحی شده است.
  • دارای یک باتری یون لیتیومی با  عمر طولانی است که فوق العاده باریک است.
  • این پکیج شامل کاف (ساق بند) یک جفت جوراب، یک جفت دستکش و یک دستگاه استیمولاتور میباشد. انتخاب هر آیتم بستگی به این دارد که اختلال حسی بیشتر در کدام ناحیه از بدن رخ داده است.
  • هر یک از آیتم های ساق بند، جوراب و دستکش به همراه یک دستگاه استیمولاتور به طور جداگانه قابل فروش هستند.